Zdrowa szkoła

Od momentu powstania Szkoły z Charakterem w jej działaniach akcje prozdrowotne odgrywały fundamentalne znaczenie. Szkoła bowiem musi uczyć równowagi pomiędzy rozwojem naukowym, a zdrowym trybem życia i rozwojem fizycznym. Stąd w działaniach Szkoły pojawiały się różnorakie formy aktywności fizycznej, wyjazdy sportowe, rekreacyjne, agroturystyczne. Jednak doświadczenie pandemii ukazało nam jak szybko można utracić dar mobilności. Dlatego w obecnym roku szkolnym realizujemy – projekt: “Zdrowie wokół Szkoły”. Składają się na niego dwie zewnętrzne realizacje oraz jedna wewnętrzna:

– mała tężnia solna; znajdować się będzie pod wiatą zatem będzie dostępna bez względu na warunki atmosferyczne, solanka pochodzić będzie z Zabłocia, o bardzo dobrych parametrach medycznych
obok szkolnej tężni dostępna będzie ekologiczna toaleta zewnętrzna zasilana min. wodą deszczową, pokryta zielonym dachem (otwarcie tego miejsca planujemy na Tydzień Edith Stein 11 – 15) link do galerii foto pokazującej zakres prac:

– górka saneczkowo – narciarska od roku na podwórku szkolnym działa zimą, tym razem sięgamy po pomysł rodem z Kopenhagi w której pojawiła się nowoczesna spalarnia śmieci z dachem pokrytym specjalnym tworzywem na którym umieszczono stok narciarski nie wymagający zraszania wodą, udało nam się pozyskać pierwszą cześć takiej maty i w połączeniu ze starymi
zapasami zamierzamy powoli uczynić naszą górkę stokiem całorocznym, ten pomysł wymaga dłuższego czasu realizacji, ale już jesienią odbędą się pierwsze próby (link do galerii)

Pomysłem , który jesienią będzie realizowany w szkolnym ogrodzie zimowym jest jego modernizacja, a punktem wyjścia będzie stworzenie tam Groty Solnej pozwalającej na korzystanie z inhalacji zimową porą.

Mamy jeszcze jedną niespodziankę w zapasie, ale o tym opowiemy później.