Świetlica

Świetlica ma swój społeczny i edukacyjny wymiar. Jej podstawowym celem jest zapewnienie bardzo różnorodnych zajęć edukacyjnych dla uczniów naszej szkoły.

UWAGA! Harmonogram zajęć świetlicowych ulega cotygodniowej zmianie tak, by wszyscy uczniowie mogli proporcjonalnie skorzystać z przygotowanej oferty zajęć. Grupę świetlicową stanowi klasa, w związku z tym zerkając na plan świetlicy należy patrzeć na rubrykę klasy naszego dziecka. Aktualny plan zajęć świetlicowych można znaleźć w zakładce: ,,Rok 2021/2022’’ à Plan zajęć świetlicowych

W ramach zajęć świetlicowych każde dziecko może uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach dodatkowych, które uzupełniają główny harmonogram. Zaliczamy do nich zajęcia z szermierki, ceramiki, różnorakie kółka matematyczne oraz indywidualne zajęcia z Lego.

Uczeń ma możliwość uczestniczyć także w zajęciach szachowych. Zainteresowane osoby, które chciałyby zwiększyć cykliczność zajęć i spełniają kryteria umiejętnościowe związane z intensywnym treningiem szachowym mogą się w tej sprawie konsultować z Panią Anną Kohut prowadzącą zajęcia.

Nowością naszej świetlicy jest ,,Akademia matematyczna’’, którą w obecnym roku szkolnym prowadzi Pani Katarzyna Czapla łącząc zajęcia zarówno dla tych dzieci, które mają trudność z matematyką, jak i dla tych, które zamierzają startować w konkursach matematycznych. Poniżej kilka słów od Pani Kasi:

„Nazywam się Katarzyna Czapla. Od wielu lat uczę matematyki i przedmiotów z nią związanych. Zawsze staram się przekazać moim uczniom, że matematyka może być ciekawa i fascynująca, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania. Od tego roku rozpoczęłam współpracę ze Szkołą z Charakterem, gdzie tworzymy akademię matematyczną.

Dla kogo są te zajęcia?

Dla dzieci kreatywnych, ciekawych świata, które lubią rozwiązywać zagadki i eksperymentować, lubią myśleć i ,,ćwiczyć’’ swoje mózgi. Są to zajęcia również dla uczniów, którzy nie kochają królowej nauk. Postaramy się ich przekonać, że matematyka może być fajna i ciekawa.

Zajęcia są prowadzone w formie zabawy, wykorzystujemy gry, łamigłówki, zabawy matematyczne. Są to lekcje, na których mówimy również o zagadnieniach poznanych na lekcjach, więc uczniowie mogą poćwiczyć tematy, które sprawiają im problemy lub przygotować się do sprawdzianu lub klasówki”.

W czwartki, w ramach zajęć świetlicowych prowadzone są zajęcia z native speaker’em z angielskiego David’em. Od października planowane są także zajęcia z native speaker’ em z hiszpańskiego. Ponadto odbywają się zajęcia z języka francuskiego (p. Małgorzata Korczewska) i niemieckiego (p. Sandra Foit). Jeżeli uczeń ma trudność z nauką wspomnianych języków może skontaktować się ze wspomnianymi nauczycielami w ramach zajęć świetlicowych.

Zasady odbioru dziecka

Przypominamy, iż uczniowie od pierwszej do szóstej klasy muszą mieć określone u wychowawcy klasy zasady i termin odbioru z zajęć szkolnych. Jeśli po lekcjach uczeń pozostaje w szkole ma on obowiązek uczestniczyć w przygotowanych zajęciach świetlicowych. Przyjmujemy, iż uczniowie od 7 klasy do maturalnej po zakończonych lekcjach wracają do domu samodzielnie. Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych są odbierani wyłącznie  na przerwach, a osoby odbierające uczniów oczekują w holu na parterze szkoły. Przypominamy rodzicom, iż nie ma możliwości chodzenia po szkole. Odbiór dziecka zgłasza się u nauczyciela dyżurującego na parterze, który wywołuje dziecko z klasy lub miejsca, gdzie odbywają się zajęcia świetlicowe.

E – dziennik

Informacje na temat dziennika elektronicznego znajdziecie pod adresem:

www.szkolazcharakterem.pl/e-dziennik/

Obiady

Informujemy, iż zapisy na obiady odbywają się co tydzień w środę, w godzinach od 7.30 – 9.30, 13.30 – 15.30 i są przyjmowane na kolejny tydzień lub miesiąc. Koszt obiadu wynosi 14 złotych, do wyboru są dania klasyczne lub wegetariańskie. Prosimy o przemyślany zakup, gdyż nie ma możliwości odwołania obiadu. W przypadku nieobecności dziecka, obiad można odebrać w szkole. Płatność z góry gotówką. Poza wyznaczonymi dniami nie ma możliwości zapisu na obiady. Prosimy o uszanowanie powyższych zasad.


 

 

RAMOWY PLAN ROKU SZKOLNEGO 2021/22
WRZESIEŃ

Wrzesień – Start szkolnego radia i internetowych Śniadań z Mistrzem
1.09 – Rozpoczęcie roku szkolnego
2.09 – Rozpoczynają się lekcje wg planu
3.09 – Wychowanie fizyczne w plenerze
3.09 – Pierwsza szkolna Msza Św.
1 – 7.09 – Zapisy do świetlicy szkolnej
9.09 – Konferencja nauczycieli o godz. 16.30
16.09 – Pierwsza szkolna wywiadówka
13 – 16.09 – Pchli targ – stragan z używanymi mundurkami


PAŹDZIERNIK

Październik – Konkurs różańcowy
Październik – Start Nocy Naukowców, pokazy naukowe, audycje radiowe, zawody szermiercze
Październik – Wyjazd naukowy do Wrocławia 

11 – 15.10 – Tydzień Edith Stein
12.10 – Święto szkoły – mundurki
14.10 – Dzień wolny (dyżur świetlicowy)


LISTOPAD


Listopad – Miesiąc nocy naukowców i konkursów szkolnych
Listopad – Inauguracja sezonu narciarskiego                        Listopad – zmiana szkolnej dekoracji Lego oraz wystawa szkolnych prac plastycznych
5.11 – Wystawianie zagrożeń – I trymestr
8.11 – Konferencja
8.11 – Konsultacje
1.11 11.11 – Dni wolne
12.11 – Dyżur świetlicowy
8 – 12.11 – Inauguracja szkolnej górki narciarskiej
15 – 19.11 – Konkurs literacki

 

GRUDZIEŃ

Grudzień – Konkursy adwentowe                                      Grudzień  Zbiórka darów dla potrzebujących
Grudzień – Wyjazdy skitourowe
Grudzień – Inauguracja szkolnej strony literackonaukowej
Grudzień – Konkurs chemiczny
2.12 – Koniec I trymestru
2.12 – Konferencja 16:30
2.12 – Konsultacje
6.12 – Szkolny Dzień świętego Mikołaja
13 – 17.12 – Zdobienie pierników
20.12 – Adwentowa wyprawa naukowa szlakiem Cystersów
21.12 – Ulica wigilijna
22.12 – „W poszukiwaniu Bożego Narodzenia”
23.12 – 2.01 – Przerwa świąteczna
31.12 – Sylwester w szkole

 

STYCZEŃ

Styczeń – Wyjazdy skitourowe
Styczeń – Noc Naukowców – Stanisław Lem
Styczeń – Konkurs czytania
Styczeń – „Solaris” – tydzień szkolnej fantastyki
6.01 – Dzień wolny
7. 01 – Dyżur świetlicowy 

14 – 18.01 – Szkolny konkurs fizyczny
4.02 – Dzień maturzysty
5.02 – Studniówka

 

LUTY


10.02 – Zagrożenia II trymestr
10.02 – Konferencja
10.02 – Konsultacje
14 – 25.02 – Ferie zimowe

 

MARZEC


Marzec – Zawody sportowe

2.03 – Msza Św., Środa popielcowa
7 – 11.03 – Tydzień naukowy o nagrodę M. Smoluchowskiego
18.03 – Koniec II trymestru
21.03 – Konferencja 16.30

Marzec, kwiecień – Konkursy wielkanocne
Marzec, kwiecień – Wyjazd do Szwajcarii

 

KWIECIEŃ


Kwiecień – Zbiórka darów dla potrzebujących
1.04 – Zagrożenia – klasa maturalna
11.04 – Ulica Paschalna
14 – 19.04 – Wiosenna przerwa świąteczna
25.04 – Konferencja – klasa maturalna
29.04 – Zakończenie zajęć klasy maturalnej

 

MAJ


Maj – Początek wyjazdów nad wodę
Maj – Szkolny konkurs lotniczy
Maj – Start wycieczek rowerowych
4.05 – Początek egzaminów maturalnych i ósmoklasisty
20.05 – Zagrożenia
23.05 – Konferencja 16.30
23.05 – Zebrania dla Rodziców
Maj, Czerwiec – Komunia Św. i Bierzmowanie

 

CZERWIEC


Czerwiec – Początek projektu „Bezpieczne wakacje”                    Czerwiec – Medyczna Noc Naukowców
Czerwiec – Budowa ołtarza – Boże Ciało

1.06 – Szkolny konkurs na najlepsze przebranie
6 – 10.06 – Szkolne zawody „Pierwsza pomoc”
17.06 – Dzień wolny
20.06 – Konferencja o godz. 16.30
23.06 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego
27.06 – Konferencja

Szczegółowy plan roku możecie znaleźć tutaj <–