Zapisy do projektu CREDO

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych badaniem promieniowania kosmicznego w ramach międzynarodowego projektu CREDO do grupy tworzonej przez Fundację Szkoła z Charakterem.

Zapraszamy każdego amatora nauki (uczniów, absolwentów, dorosłych, osoby związane i niezwiązane ze Szkołą z Charakterem).

W ramach działalności CREDO w Szkole z Charakterem stworzymy zespół, którego członkowie będą zliczać cząstki promieniowania kosmicznego na urządzeniach mobilnych i przystąpimy do “Ligi łowców cząstek”. Będziemy popularyzować projekt oraz tematykę naukową z nim związaną. Podejmiemy próby zbudowania własnych detektorów promieniowania kosmicznego. Będziemy analizować wyniki uzyskiwane w ramach całego projektu CREDO.

Wielość zadań i różny stopień ich skomplikowania powoduje, ze każdy zainteresowany może znaleźć swoje miejsce w projekcie CREDO. 

Zajęcia popołudniowe planowane są we wtorki od godz.16:30 (czas trwania od 60 do 90 min.). Dodatkowo, dla młodszych uczniów szkoły podstawowej przewidywane są zajęcia w poniedziałek o 13:45 (45 min.) lub w piątek o 15.25 (45 min.).

CREDO – projekt łączący działalność naukowców zawodowych i amatorów (miłośników) nauki.

CREDO – projekt mogący przynieść przełomowe odkrycia teoretyczne (np.  dotyczące istnienia ciemnej materii) oraz praktyczne (np. przewidywanie trzęsień ziemi).

CREDO – Twoja droga do przełomowych odkryć …

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś.

Zapisy, pytania, uwagi na adres: [email protected]