Wyprawa ” W poszukiwaniu Bożego Narodzenia”.

20 grudnia odbywa się nasza coroczna wyprawa „W poszukiwaniu Bożego Narodzenia”. Uczniowie którzy chcą wziąć w niej udział proszeni są o wpłatę 20zl w sekretariacie szkolnym sekretariacie. Wyjazd o godz. 8:00, powrót ok. godz. 17-18.Tradycyjnie przebieramy się w stroje związane z motywem szopki bożonarodzeniowej lub cysterskich pielgrzymów z czasów średniowiecza. Na stronie szkoły dostępna jest galeria z ubiegłorocznego wyjazdu. W tym roku nasza adwentowa wyprawa będzie miała miejsce w górach. Jak zawsze zatrzymamy się na ciepły pielgrzymi posiłek. Każdy z uczestników musi mieć z sobą poza przebraniem, wygodne i ciepłe obuwie, pielgrzymi mieszek z ciepłym termosem, kromkę chleba i ser. Warto też zabrać z sobą kilka pierników, nie zabieramy żadnych nowo cywilizacyjnych smakołyków. Zapisy trwają do środy 15 grudnia.