Szlachetna Paczka

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w cudownej akcji Szlachetna Paczka! W tym roku pomagać będziemy Pani Agnieszce i jej rodzinie 😊

Opis rodziny:

Pani Agnieszka (36lat) wraz z partnerem Pawłem (38 lat) wychowują trójkę dzieci: Natalię (16 lat), Igora (7lat) i Monikę (6lat). Pan Paweł pracuje i utrzymuje rodzinę, ale Pani Agnieszka ze względu na swoją chorobę spędza czas w domu z dziećmi. Stara się wykonywać krótkie prace dorywcze, ale niestety ich sytuacja finansowa jest ciężka i często brakuje im podstawowych produktów. Pani Agnieszka bardzo stara się, żeby jej dzieci tego nie odczuły, mówi, że chciałaby, żeby jej dzieci miały życie, którego ona sama nigdy nie zaznała-bez głodu i wstydu.

Rodzina potrzebuje zapas pożywienia i artykułów chemicznych, ale także 15 l białej farby, żeby odmalować mieszkanie oraz zapas węgla i kuchenkę elektryczną.

Klasa 7b postanowiła przygotować DZIEŃ SŁODKOŚCI, w trakcie którego sprzedawać będzie ciastka, galaretki, bezy i inne słodkości domowej roboty 😊 Akcja ta odbędzie się 7 grudnia, każdy smakołyk kosztował będzie 10 zł, a za zarobek postaramy się kupić tonę węgla, farbę i w miarę możliwości używaną kuchenkę.

Natomiast, od poniedziałku 4.12 do środy 13.12 w przedsionku szkolnym zbierana będzie żywność trwała i kosmetyki.

Co rodzina najbardziej potrzebuje:

-kawa/herbata

-ryż/makarony/kasza

-mąka/cukier

-olej/oliwa

-dżemy/konserwy/warzywa i owoce w puszkach/ słodycze

-proszek do prania/ pasta do zębów/ płyn do naczyń/szampony/ płyny do ciała

-gąbki/szmatki/ręczniki

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE!