Sukcesy naszej sekcji szermierki

W dniu 04 września br. w Niepołomicach odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy z cyklu o “Puchar Żubrów”. W turnieju wystąpiło tylko po ośmiu najlepszych w każdej kategorii wiekowej z końcowej klasyfikacji po trzech turniejach. Bardzo dobrze w najmłodszej kategorii ” skrzatów ” spisali się uczniowie naszej Szkoły reprezentujący UKS “Kosynier” Gliwice. Wśród chłopców 1 miejsce zajął Franciszek Laszczyk pokonując w finale Wojciecha Sadowego z “Warszawianki” Warszawa 8:7. Pozostali nasi Karol Jędrzejewski był 7 a Tomek Szastok 8. Równie dobrze walczyła Hania Szastok zajmując 2 miejsce. Malwina Badura była 6. W kategorii “zuchów” Paulina Kępa była 5 a Gosia Łenczyk 8. Wśród chłopców w tej kategorii Michał Kołdras zajął 7 miejsce. Medale, dyplomy i nagrody wręczała uczestniczka Igrzysk Olimpijskich – Tokio 2020 Renata Knapik-Miazga.

Zapraszamy do galerii