Spotkanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej

31 sierpnia, na godz. 18:30 zapraszamy na krótką popołudniową wizytę uczniów z klas I SP wraz z jednym z rodziców. Spotykamy się przed szkołą i tam uczniowie podzieleni na klasy, spotkają się z wychowawcami. Każdy uczeń przynosi z sobą swoje zdjęcie (patrz ramka poniżej), które umieści w przygotowanej ramce 10×15 cm oraz podpisze na przygotowanej przez siebie małej karteczce swoim imieniem. Zdjęcie to następnie zostanie zaniesione do klasy, gdzie uczniowie udadzą się z wychowawcami. W czasie tego spaceru pierwszaki poznają lokalizację swoich klas, szafek oraz ważniejszych miejsc w szkole, tak aby od pierwszego dnia nauki być zorientowanym w podstawowych zasadach funkcjonowania szkoły. W tym czasie dla rodziców przed szkołą przygotowana jest słodka niespodzianka a dla odważnych mała przygoda. Po wizytach w klasach, które potrwają ok. 30 minut, pierwszaki powracają do rodziców i nasze spotkanie jest wówczas zakończone. Przypominamy, iż I września uczniowie klas pierwszych są witani w tradycyjny szkolny sposób o godz. 17:00. Mogą wówczas przynieść z sobą tradycyjne tytki (rogi obfitości) oraz podstawowe akcesoria szkolne, ponieważ ich powitaniu towarzyszyć będzie ksiądz Jarek, który udzieli im również błogosławieństwa na zbliżający się rok szkolny.