Śniadanie z Mistrzem – listopad i grudzień

W ostatnich audycjach z cyklu Śniadanie z Mistrzem prezentowaliśmy rozmowy m.in. z Krzysztofem Burnetko – dziennikarzem, publicystą, redaktorem naczelnym Skimagazynu, autorem bloga W śniegu i po śniegu, Janem Tokarskim – filozofem i historykiem idei oraz Jerzym Nasierowskim – aktorem i pisarzem.

W najbliższych dniach ukaże się rozmowa z Leszkiem Jodlińskim – historykiem sztuki, muzeologiem, wydawcą. Rozmowa poświęcona będzie dziełu Ericha Mendelsohna, architekta Domu Tekstylnego Weichmanna w Gliwicach. Wkrótce obchodzić będziemy setną rocznicę powstania tego modernistycznego budynku. Po raz kolejny naszym gościem będzie reporter i publicysta Szymon Opryszek. Tym razem jednak nie przedstawi sytuacji z Ukrainy ani z granicy polsko-białoruskiej, a przeniesie nas na piaski Kataru, kraju-organizatora odbywających się właśnie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Publicysta opowie nam o ciemnej stronie tego pustynnego państwa. Poniżej publikujemy link do artkułu Szymona Opryszka opisującego sytuację w Katarze.

https://oko.press/czy-mundial-w-katarze-to-zeroemisyjna-sciema-reportaz-opryszka

Dla kibiców piłki nożnej mamy jeszcze jedną niespodziankę. W grudniu gościć będziemy w naszej szkole Waldemara Fornalika – byłego selekcjonera reprezentacji Polski, wybitnego trenera ligowego, który przez pięć lat pracował w Piaście Gliwice, osiągając z tą drużyną historyczny sukces, jakim było zdobycie mistrzostwa Polski.

Zapraszamy do odwiedzania strony i Facebooka Suplementu Kultury.