Razem dla “Domu Nadziei”

Dnia 1 czerwca, jak co roku, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji społeczność naszej szkoły uruchamia wielką akcję wsparcia dla dzieci z „Domu Nadziei” w Gliwicach.

W miesiącu maju trwać będzie zbiórka nowego lub nieużywanego  sprzętu sportowego i gimnastycznego, który przekażemy pensjonariuszom placówki – szczegóły na plakacie. Bardzo Państwa zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki i liczmy na Państwa pomoc.

Czemu to robimy?

W „Domu Nadziei” mieszkają dzieci i młodzież z całej Polski, które się w życiu pogubiły. Czasem pochodzą z tzw. dobrych domów, czasem wychowywały się na ulicy. Teraz w zamkniętym ośrodku, z dala od przyjaciół walczą z uzależnieniami i chorobą. Większość spędzi tam najbliższe wakacje. Sprzęt, który przekażą uczniowie naszej szkoły ma wesprzeć ich terapię i pokazać, że jest ktoś kto wierzy, że im się uda. 

Z okazji „Dnia matki” rozprowadzać będziemy słodkie cegiełki, które będzie można zakupić w ramach akcji zbiórki funduszy. Rodziców prosimy o zgłaszanie chęci zakupu cegiełki – w cenie 10 zł- wychowawcom klas do 19 maja. Dla każdego zapisanego ucznia zostanie przygotowany świąteczny upominek dedykowany dla mam w dniu ich święta. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie.

Dodatkowo informujemy, że w ramach zbiórki funduszy czasowo poszerzyliśmy asortyment sklepiku szkolnego o lody. Ewentualne pytania w sprawie akcji prosimy kierować za pośrednictwem dziennika elektronicznego do p. Ani Koszykowski, która jest jej koordynatorką. 

Już teraz z serca dziękujemy!