Przymiarki do organizacji nowego roku szkolnego

We wrześniu przygotowując się do planu nowego roku szkolnego, zapowiadamy organizację dwóch wydarzeń edukacyjnych:

  • Szwedzki tydzień w Szkole z Charakterem – związany z wizytą trójki pisarzy polskiego pochodzenia mieszkających w Szwecji. Będą to Katarzyna Tubylewicz, Vincent Severski oraz Maciej Zaremba-Bielawski.
    Koordynatorką projektu jest Pani Weronika Winiarska.
  • Pożegnanie lata – szkolny festyn naukowy poświęcony ochronie i znaczeniu wód. Składać na niego się będzie, sobotnia rodzinna wycieczka nad jezioro Dzierżno, połączona z zajęciami przygotowanymi przez profesora Marka Rumana. Na miejscu przewidziana jest także niespodziankowa kulinarna degustacja. Następnym elementem tego projektu, będzie wyjazd w poniedziałek 26.09.2022r. z panem Markiem Rumanem nad zbiornik Goczałkowicki. Odbędą się tam interaktywne lekcje oraz spacery naukowe.

W październiku planowane są również dwa projekty edukacyjne:

  • Tydzień lotniczy poświęcony popularyzacji wiedzy z aerodynamiki. Koordynatorem tego projektu będzie dr Bronisław Psiuk. Pojawi się wówczas w szkole nowa niesamowita edukacyjno-sportowa niespodzianka.
  • Akcja “Reinhardt” – 80 rocznica tych tragicznych wydarzeń, których z jedną z ofiar była patronka naszej szkoły Edith Stein. Koordynatorem tego projektu jest pani Anna Koszykowski, a mentorem naukowym będzie profesor Piotr Weiser z Lublina, który przygotował do wydania wstrząsający pamiętnik z tamtego okresu.