Posłuchaj Śniadania z Mistrzem – Eugeniusz Smolar

Najnowszy odcinek podcastu “Śniadanie z Mistrzem” jest już dostępny, a my mamy dla Was wyjątkowego gościa – Eugeniusza Smolara!

Eugeniusz Smolar – ekspert w dziedzinie polityki międzynarodowej, b. prezes, obecnie analityk i członek Rady Centrum Stosunków Międzynarodowych. Więzień polityczny w PRL, na emigracji dziennikarz i dyrektor Sekcji Polskiej Serwisu Światowego BBC, współtwórca kwartalnika politycznego „Aneks” (1973‑1990) oraz Wydawnictwa Aneks. Współpracownik Komitetu Obrony Robotników i innych środowisk demokratycznej opozycji, NSZZ „Solidarność”, jak też podziemnych wydawnictw. Były przewodniczący Rady Forum Polsko­‑Czeskiego przy MSZ angażuje się w liczne formy dialogu z Niemcami, Rosjanami i Ukraińcami, w obronę praw człowieka oraz promocję demokracji.

Zapraszamy do odsłuchania naszej rozmowy:

Część 1

Część 2

Część 3