Piknik – Świętojańska Noc Zmysłów

Przypominamy i zapraszamy na dzisiejszy piknik połączony z otwarciem pracowni “Jaskinia Zmysłów”. Gośćmi specjalnymi będą Cezary Zenon Nowak – multiinstrumentalista, autor wielu przebojów, znany jako “CeZik” (koncert) oraz naukowiec z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Jerzy Kubacki (doświadczenia z ciekłym azotem). Ponadto będzie możliwość zapoznania się z podstawami tańca Salsa, podziwiania koordynacji wzrokowo-ruchowej psa, a także zwiedzania stanowisk doświadczalnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli oraz samodzielnego eksperymentowania, a w międzyczasie podelektowania się smakołykami.

Plan wydarzenia:


18.00 – powitanie gości

18.05 – kilka słów o zmysłach

18.15 – “Jaskinia dźwięku” – zajęcia z muzyki prowadzi Pan “CeZik”

18.45 – zwiedzanie stanowisk doświadczalnych i atrakcji wydarzenia

19.45 – “Płyn z Jaskini Lodowej” – pokaz doświadczeń z ciekłym azotem

20.00 – zakończenie części oficjalnej wydarzenia