Pierwsze Śniadanie z Mistrzem 2023/2024 – Szymon Opryszek

​Gościem pierwszego, wrześniowego “Śniadania z Mistrzem” w naszej szkole będzie Pan Szymon Opryszek – autor książki “Woda – historia pewnego porwania”. Każdy z nas odczuwał letnie zmiany temperatury, które dotknęły Ziemię, natomiast nie każdy z nas wie jak wielkim problemem jest deficyt wody, który już w wielu regionach świata już coraz bardziej się pojawia. Książka Szymona Opryszka to 12 historii związanych z tym problemem i opisanych 12 miejsc na świecie, gdzie wody już brakuje. Tym bardzo aktualnym problemem chcemy rozpocząć tegoroczne “Śniadania z Mistrzem”. Śniadanie poprowadzi prof. UŚ Marek Ruman, w naszej szkole nauczyciel geografii który w okresie letnim prowadził badania na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Kanady dotyczących zmian zachodzących w lodowcach.