Najbliższe “Śniadanie z Mistrzem” w siedzibie szkoły

12 maja w czwartek gościem realnego „Śniadania z Mistrzem” w naszej szkole będzie Pan Krzysztof Umiński, tłumacz, pisarz, autor bardzo ciekawej książki „Trzy tłumaczki” – opowieść o przekładach Joanny Guze, Marii Skibniewskiej, Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej. Jest on także tłumaczem Georga Saundersa, jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, porównywanego z Raymondem Carverem czy Markiem Twainem. Przetłumaczył ostatnio książkę Georga Saundersa „Kąpiel w stawie podczas deszczu”, która jest opowieścią o literaturze, której twórcami byli m. in Czechow i Tołstoj. Zapisy od poniedziałku na śniadanie prowadzi Pan Łukasz, liczba miejsc ograniczona, jeśli czas pozwoli nasz gość odwiedzi niektóre klasy. Jak zawsze dla tych, którzy w czasie śniadania zadają pytania, przygotowane są książkowe nagrody, tym razem są to wymienione wyżej tytuły.