Koncert poświęcony pamięci Edith Stein

Koncert „Gwiazda Europy” poświęcony pamięci Edyty Stein, realizowany we współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Spektakl odbędzie się 6 sierpnia 2022 r. o godz. 19.00 w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach przy al. Przyjaźni 18.

Zapisy trwają do piątku 05.08.2022r. do godziny 10.00.

Telefonicznie w sekretariacie szkoły mogą się zgłaszać uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, którzy zainteresowani są udziałem we wspomnianym wydarzeniu. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Bilety pozostają bezpłatne.

Program koncertów:

– M.T. Łukaszewski, De profundis

– J.S. Bach, Die Kunst der Fuge BWV 1080: Contrapunctus I

– G.B. da Palestrina, Canticum canticorumIntroduxit me rex in cellam vinariam

– B. Pradal, Miserere

– F. Couperin, Troisième leçon de ténèbres

– G.B. da Palestrina, Canticum canticorumVulnerasti cor meum

– M. Zieleński, Vox in Rama

– G. Allegri, Miserere mei, Deus

– G.B. da Palestrina, Canticum canticorumTota pulchra es, amica mea

– J.S. Bach, Die Kunst der Fuge BWV 1080: Contrapunctus II

– Ł. Urbaniak, De profundis

– J. de Sainte-Colombe, XLIV Concert à deux violes esgales „Tombeau Les Regrets”: Les pleurs (wersja na violę da gamba solo)

Organizatorem projektu „Gwiazda Europy” jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.