Karta rowerowa – nowe informacje

Podajemy dalszy plan zajęć:

Środa 14.06.2023: o godzinie 12 – 15 wyjazd rowerowy, na którym będzie omawiane praktyczne aspekty zachowania się na drodze oraz praktyka jazdy w grupie.

Przypomnienie: Na spotkanie należy zabrać sprawny rower (hamulce, dzwonek, przerzutki, światło przednie i światło tylne) oraz osprzęt (kamizelka odblaskowa, kask).  

Czwartek 15.06.2023: Zajęcia stacjonarne z panem Markiem Strugiem dotyczące omówienia wybranych pytań spośród testów umieszonych na stronie https://szkolazcharakterem.pl/wp-content/uploads/2023/06/Test-na-karte-rowerowa_ogloszenie_2.docx na lekcji czwartej.

Piątek 16.06.2023: Zajęcia stacjonarne z panem Markiem Strugiem dotyczące omówienia wybranych pytań spośród testów umieszonych na stronie https://szkolazcharakterem.pl/wp-content/uploads/2023/06/Test-na-karte-rowerowa_ogloszenie_2.docx na lekcji trzeciej.

Poniedziałek 19.06.2023: Zajęcia praktyczne jazdy rowerowej na placu szkolnym (zatrzymywanie się, ruszanie z miejsca postoju, manewry wystawiania ręki przy skrętach, itp.). Dodatkowo zostanie przeprowadzony próbny test egzaminacyjny o godzinie 8:30

Wtorek 20.06.2023: Test egzaminacyjny. Egzamin składa się z części teoretycznej (od 6-8 pytań wybranych spośród udostępnianych testów link: https://szkolazcharakterem.pl/wp-content/uploads/2023/06/Test-na-karte-rowerowa_ogloszenie_2.docx) Warunkiem zaliczenia testu jest uzyskanie poprawnych odpowiedzi na 80% zadanych pytań. Po zaliczeniu tej części uczeń może podejść do egzaminu praktycznego o godzinie 11:00