IV Ekspedycja Filozoficzna – międzygatunkowe więzi

Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszamy do udziału w wiosennej IV ekspedycji filozoficznej „Międzygatunkowe Więzi” w poniedziałek 8 Kwietnia 2024. Tym razem wybierzemy się do ZOO w Parku Śląskim, gdzie w trakcie warsztatów filozoficznych i przyrodnicznych będziemy zastanawiać się nad zależnościami międzygatunkowymi w przyrodzie oraz ewolucją zwierząt i roślin w antropocenie. Zajęcia odbywają się w podziale na grupy wiekowe, a ich forma jest dostosowana dla uczniów klas 1-6SP. Zachęcamy również do udziału w specjalnym konkursie poprzedzającym wyjazd. Szczegóły poniżej:

Ramowy plan wycieczki PONIEDZIAŁEK 8 Kwietnia 2024:

  1. Zbiórka pod szkołą przy wejściu o godz. 8.00
  2. Odjazd godzina 8.15 (autokar firma Jomar)
  3. 9.00-10.00 Wiosenny spacer po ZOO
  4. 10.00.-12.00 – Warsztaty przyrodnicze i filozoficzne z podziałem na grupy
  5. 12.00-12.45 – Zwiedzanie nowego pawilonu z lasem deszczowym i podsumowanie zajęć edukacyjnych
  6. 13.00 – Odjazd do Gliwic
  7. 13.45 – Powrót do Szkoły na zajęcia świetlicowe 

Zapisy: 

Zapisy i opłaty w sekretariacie. 

Koszt zajęć 85 zł (Przejazdy, bilety wstępu, zajęcia, przekąska dla dzieci).

Informacje szczegółowe:

Dla kogo jest wycieczka?

Program zajęć jest przygotowany dla dzieci z klas I-VI. W wycieczce mogą również uczestniczyć starsze dzieci. Na miejscu dzielimy się na dwie grupy (klasy I-III, IV-VI i starsi), aby dostosować program do możliwości poznawczych dzieci.

Co zabieramy?

Zeszyt, mały piórnik, wodę, drugie śniadanie. 

Czy można zabrać telefon?

Tak, ale opiekunowie nie odpowiadają za zabrane przez dzieci cenne przedmioty. 

Czy dzieci będą na dworze?

Zajęcia odbywają się w ZOO, a dojazd autokarem. Zajęcia odbywają się zarówno na salach edukacyjnych jak i pawilonach oraz na dworze. Prosimy o śledzenie prognozy pogody i zabrania odpowiednich ubrań i butów.

Jak dowiem się o możliwych opóźnieniach?

Kierownik wycieczki będzie przekazywać informacje o możliwych utrudnieniach do sekretariatu szkoły.

Gdzie znajdę zdjecia z wycieczki?

Relacja z wycieczki będzie przekazywana na bieżąco na szkolnym instragramie. Zdjęcia będą dostępne również w galerii na szkolnej stronie internetowej.

KONKURS:

Zachęcamy do udziału w specjalnym konkursie. Nagrodą główną jest ufundowany przez organizatora udział w wycieczce. 

Zadanie konkursowe.

Prześlij krótkie nagranie dźwiękowe (ok. 2 minut) na adres mailowy [email protected] w którym opowiesz o wybranym zwierzęciu tym,i co możemy się od niego nauczyć (np. gromadzenie zapasów, sposób spędzania czasu, dieta itp.). Nagranie może mieć charakter humorystyczny. Z przesłanych prac przygotujemy krótką audycję do szkolnego radia. 

Na prace czekamy do czwartku 21.03. 

Pozdrawiam serdecznie

J. Szyndler