Harmonogram zajęć dla uczniów zapisanych na zajęcia w Szkolnym Centrum Nauki

Szanowni Państwo!
Ustalono harmonogram zajęć dla uczniów zapisanych na zajęcia Szkolnego Centrum Nauki.

Mamy 4 grupy podzielone wg wieku:

grupa A – zgłoszeni uczniowie klas 1
grupa B – zgłoszeni uczniowie klas 2 i 3
grupa C – zgłoszeni uczniowie klas 4, 5 i 6
grupa D – zgłoszeni uczniowie klas 7, 8 i licealnych.

Zajęcia grup A i B będą ogólne (nauka przez zabawę)
Zajęcia grupy C będą doświadczalne, ale ale ukierunkowane pod kątem zrozumienia podstaw elektroniki
Zajęcia grupy D z uczniami starszymi będą ukierunkowane na zagadnienia elektroniczno – informatyczne.

Zajęcia będą się odbywały w czasie trwania zajęć szkolnych, ale terminarz będzie ruchomy, by uczniowie nie tracili notorycznie tych samych zajęć. Grupy będą się “przesuwać w kółko” w kolejnych tygodniach: poniedziałek 8:00-9:40, wtorek 8:00-9:40, środa 8:00-9:40, czwartek 13:45 – 15:20. poniedziałek … itd.

Terminarz najbliższych zajęć przedstawia się następująco:

Tydzień roboczy 29.11.br. – 03.12.br.
poniedziałek -grupa D, wtorek – gruba A, środa – grupa B, czwartek – grupa C

Tydzień roboczy 06.12. br. – 10.12. br
poniedziałek – grupa C, wtorek – grupa D, środa – grupa A, czwartek – grupa B

Tydzień roboczy 13.12.br. – 17.12. br.
poniedziałek – grupa B, wtorek – grupa C, środa – grupa D, czwartek – grupa A

Tydzień roboczy 20.12. br. – 22.12.br.
poniedziałek – grupa A, wtorek – grupa B , środa – grupa C (zajęcia skrócone od 8:55)

Przepraszamy za opóźnione rozpoczęcie zajęć w stosunku do planów, ale spowodowane było to m.in. czasową niedostępnością osób prowadzących zajęcia. Mamy nadzieję, że zaplanowane terminy zostaną dotrzymane. W związku z tym, że zajęcia startują w czasie adwentu, grupy A i B początkowo będą się zajmować budową lampionów i kalendarzy adwentowych (z punktu widzenia doświadczeń fizycznych mali naukowcy będą poznawali warunki przepływu prądu w obwodach elektrycznych). Najlepsze prace zostaną nagrodzone.