Dwa lata Radia z Charakterem

Dziś, 1 kwietnia 2022 roku mijają dwa lata od czasu inauguracji naszego Radia z Charakterem. Miało być tylko żartem primaaprilisowym, a tymczasem trwa. Audycje nagrywane są codziennie oprócz weekendów i świąt, choć możemy pochwalić się również specjalnymi świątecznymi czy okolicznościowymi wydaniami. Celem radia jest przypominanie zarówno uczniom naszej szkoły, jak i wszystkim słuchaczom, spotkań w ramach „Śniadań z Mistrzem”. Audycje radiowe mają swoje stałe programy, do których należą m.in. bajki filozoficzne i opowieści medytacyjne, felietony z zakresu fizyki i nauk ścisłych – cykl Fizyka z Charakterem, felietony z zakresu nauk społecznych, historii, filozofii, literatury, ekologii. Do stałych audycji należą również cotygodniowe „Paryskie pasaże”, czyli opowieści literackie i okołoliterackie przygotowywane przez profesora Krzysztofa Rutkowskiego, a także cotygodniowa audycja pt. „Piątki na piątki”, będąca żywą historią muzyki rozrywkowej, przygotowywana przez profesora Jerzego Rutkowskiego. Trzonem każdej audycji jest rozmowa z gościem specjalnym, będącym osobą nietuzinkową i wyjątkową. W radiu przygotowujemy i prezentujemy także audycje specjalne i tematyczne. Radio z Charakterem wraz z wszystkimi naszymi innymi podcastami może pochwalić się liczbą ponad 90 tysięcy odsłuchań. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami i zapraszamy do słuchania.