Całoroczny konkurs z języka francuskiego

 

Zapraszamy wszystkich uczniów uczęszczających na zajęcia z języka francuskiego do udziału w Całorocznym Konkursie Francuskim. Konkurs składa się z pięciu zadań, które będą pojawiać się mniej więcej co dwa miesiące na stronie szkoły. W ramach każdego zadania należy przygotować prezentację na zadany temat, we wskazanej formie oraz mały słowniczek francusko-polski (MINI-DICO) związany z tematyką zadania. Osoby, które oddadzą co najmniej trzy zadania, mogą ubiegać się o ocenę celującą z języka francuskiego (warunkiem jest średnia pozwalająca na wystawienie oceny bardzo dobrej). Dla osób, które wykonają wszystkie pięć zadań przewidziane są nagrody.

Szczegółowe informacje o Konkursie oraz pomoc w zakresie tworzenia słowniczka można uzyskać u pani Oli Gawor.

 

Zadanie 1

La Carte de la France

Narysuj mapę Francji, na której zaznaczysz najważniejsze góry (Alpy, Pireneje), rzeki (Sekwana, Loara, Rodan) oraz pięć wybranych regionów (np. Bretania, Normandia, Prowansja, Burgundia, Owernia, ale mogą być inne). Znajdź ciekawostkę o każdym regionie i umieść ją na narysowanej mapie w formie krótkiej notatki lub ilustracji.

MINI-DICO

W słowniczku związanym z pierwszym zadaniem powinny znaleźć się nazwy gór, rzek oraz wybranych regionów zaznaczonych na mapie po, a także słowa: kraj, region, rzeka, góry, Morze Śródziemne.

Termin wykonania zadania do 29 października 2021.